portalmaturzysty.pl

Witaj na naszym forum dyskusyjnym!

Jakie konkretnie usługi oferują firmy sprzątające?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 17
Location: Warszawa
Witajcie. Po rozwodzie z żoną mieszkam sam i mam problem z prowadzeniem domu, wcześniej głównie żona zajmowała się sprzątaniem, a ja gotowałem. Teraz sam musze zajmować się wszystkim w domu i niezbyt dobrze mi to wychodzi. Nie lubie sprzątać, a w dodatku nie mam zbyt dużo czasu na sprzątanie, gdyż dużo czasu spędzam w pracy. Myślałem o tym, żeby zaangażować do sprzątania pomoc domową albo może jakąś firmę porządkową. Nie wiem jednak, czy firmy sprzątające zajmują się też takimi codziennymi pracami domowymi, jak odkurzanie, wynoszenie śmieci, ścielenie łóżka oraz pranie i prasowanie. Może Wy wiecie, jakie konkretnie usługi oferują te firmy?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 23
Location: Janów
Skoro masz problem z ogarnięciem swojego mieszkania, to oczywiście możesz wynająć firmę sprzątającą. Jednak ta firma nie zrobi wszystkiego za Ciebie, bo np. prania i prasowania raczej nie ma w swojej ofercie. Jeśli sam nie chcesz czy nie lubisz prać, to możesz chodzić do pralni. Ewentualnym rozwiązaniem może być też pomoc domowa, czyli np. jakaś starsza pani, która chce sobie dorobić na emeryturze. Ja jednak polecałabym dobrą firmę sprzątającą, która szybko i sprawnie zajmie się posprzątaniem Twojego mieszkania, włączając w to też odkurzanie, ścielenie łóżka oraz wynoszenie śmieci. O innych usługach oferowanych przez firmy sprzątające przeczytasz np. pod adresem internetowym http://www.luxelike.pl/oferta.html. Są tam podane również orientacyjne stawki oraz poglądowy czas wykonania oferowanych usług.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 12
Location: Terespol
Mnie również przydałaby się dobra firma sprzątająca, bo niestety jestem bałaganiarzem. Trudno nad tym zapanować, chociaż się staram.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 17
Location: Warszawa
No ja w takim razie skontaktuję się z firmą sprzątającą z mojej okolicy i zapytam tam o możliwość robienia porządków w moim domu przynajmniej raz w tygodniu. Takie rozwiązanie wydaje mi się jednak tańsze i lepsze niż zaangażowanie pomocy domowej. Niektóre prace domowe muszę sam wykonywać, ale przy innych przyda mi się jednak profesjonalna pomoc.

Post Reply

Page: 1