portalmaturzysty.pl

Witaj na naszym forum dyskusyjnym!

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 49
Location: Wrocław
Witajcie. Chciałabym się dowiedziec, czym jest odtrucie alkoholowe i na czym ono polega? U mnie w rodzinie jedna osoba ma problem z alkoholem i chcę jej pomóc, nim będzie za późno. Już nie mogę patrzeć jak się stacza i wyniszcza swój organizm. Nie chciałabym żeby jej się coś złego stało, a przy jej obecnym trybie życia rózne rzeczy mogą się zdarzyć, chocby zaśnięcie gdzieś poza domem na mrozie…
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 66
Istotne informacje na temat odtrucia alkoholowego znajdziesz np. tutaj. Generalnie rzecz biorąc, polega to na dożylnym podawaniu leków, które powodują fizyczną regenerację zatrutego alkholem organizmu. Alkoholowe odtrucie jest indywidualnie ustalane przez lekarza dla każdego pacjenta. Jest ono poprzedzane wstępną diagnozą, na podstawie której określa się długość lecze-nia, ilość podawanych środków, a także stopień zatrucia. Po fizycznym zregenerowaniu organizmu pacjenta zaleca mu się terapię prowadzoną przez terapeutów uzależnień.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 49
Location: Wrocław
Rozumiem. A gdzie można liczyć na taką fachową pomoc, która obejmowałaby zarówno leczenie środkami dożylnymi, jak i terapię uzależnień?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 66
Najlepiej poszukac pomocy w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. W niektórych ośrod-kach leczenie jest bezpłatne, pokrywane przez NFZ. Są również ośrodki prywatne, gdzie za lecze-nie i terapię trzeba płacić, chociaż ceny nie są tam mocno wygórowane.

Post Reply

Page: 1