portalmaturzysty.pl

Witaj na naszym forum dyskusyjnym!

Jak rozwiązać problemy z karmieniem dziecka?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 8
Location: Radom
Witajcie! Mam wielki kłopot. Otóż zostałam świeżo upieczoną mamą kilka tygodni temu. Okazało się, że niestety nie mogę mojego synka karmić piersią, bo mam tak podrażnione brodawki, że niestety jak maleńki ssie to sprawia mi ogromny ból. Denerwuję się, ponieważ dużo kobiet powiedziało, że ważne jest to, żeby matka karmiła piersią. Pokarm matki posiada dużo wartości odżywczych. Wpadłam na pomysł, aby kupić laktator ręczny, dzięki któremu będę mogła ściągnąć pokarm i podawać je w buteleczce Sebastiankowi. Uważam, że to jest najrozsądniejsze rozwiązanie. Co sądzicie o tym? Przy okazji proszę powiedzcie mi czy tylko mleko matki wpływa korzystnie na rozwój malucha? Czy też zabawki dziecięce mają na to wpływ? Poradźcie mi coś, proszę!
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 76
Location: Płock
Powraca się zmęczonym po robocie. Człowiek ma ochotę odpocząć, a tu tak smucą. Normalna rzecz, że mleko matki oddziałuje korzystnie na rozwój malucha. Jednak szkrab rośnie, więc następnie ważną funkcję odgrywają zabawki dziecięce. Nasza córcia jak była malutka to uwielbiała rozmaite gry, zabaweczki itp. Z tej przyczyny z żoną postanowiliśmy zamówić jej wózki dla lalek i sprawa rozwiązana. Dlatego nie kumam tej gadki. Znikam stąd.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 12
Location: Janów
Mleko mamy spełnia bardzo istotną rolę w rozwoju maluszka, ale to przez pewien czas. Następnie do akcji wchodzą zabawki, które mają za zadanie uczyć wyobraźni naszego malucha itp. Kiedy ja urodziłam córkę, staram się ze wszystkich sił, żeby karmić ją z piersi. Niestety miałam za malutkie sutki i Julka nie mogła ssać. Wtedy najlepszym rozwiązaniem był laktator. Na szczęście znajoma pomogła mi odnaleźć najlepszy dla mojej piersi. Przyniosła mi karteczkę do domu zatytułowaną Pati i Maks sklep internetowy. Okazało się, że Kasia poleciła mi witrynę firmy Patiimaks, na której oferują wszelkie produkty dla świeżo upieczonych mam, jak również zabawki. Zamówiłam sobie laktator i po czterech dniach już był u mnie. Problem z małymi brodawkami został szybko rozwiązany. Polecam tę firmę serdecznie!
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 24
Location: Tarnów
Gdy nasze maleństwo jest noworodkiem bądź też niemowlakiem to normalne, że pokarm mamy wpływa na pozytywny rozwój maluszka. Jednak nasz skarbeczek rośnie i tylko do pewnego dnia je mleko mamy. Wtedy warto pomyśleć nad rozwojem manualnym naszego brzdąca. Mój synuś ma już siedem lat. A jeszcze kilka lat temu uczył się chodzić. Jak ten czas biegnie. Jednakże będąc jeszcze małym szkrabem z mężem postanowiliśmy kupić jemu Lego Duplo. Prosta sprawa, że były one przeznaczone dla właściwej grupy wiekowej. Uznaliśmy z Krystianem, że te klocki pozwolą Maksowi na rozwinięcie manualne, jak również wzbudzą w nim instynkt twórczości. W ten oto sposób kiedy zaprowadziliśmy naszego skarba do przedszkola było jemu o wiele łatwiej funkcjonować w nim, jak również zaaklimatyzować. 
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 11
Location: Kolonia
Każda kobieta jeśli może karmić maleństwo piersią to powinna do jakiegoś czasu. Ja tak zrobiłam, mimo tego, że nie miałam sposobności karmić syna bezpośrednio, ponieważ miałam za małe sutki. Ale wtedy zamówiłam sobie laktator i kłopot z głowy. Teraz mój Stefan ma 14 lat. Więc to nie dyskusja dla mnie. Z resztą mi już się nie dobrze robi od takich tematów. Radźcie sobie. Pa! 
Administrator
Registered: Nov 2013
Posts: 0
Location: Toruń
Często wchodzę na fora dyskusyjne i zawsze jestem zadowolona z podejmowanych tutaj tematów. Jednak w tym niewiele mogę powiedzieć, bo nie mam dzieci. Jednak muszę powiedzieć, że co raz bardziej myślę o potomstwie. Wczoraj nawet znalazłam w Internecie stronę on-line, na której była ciekawa podstrona patiimaks.pl/Product.aspx?name=zabawki-i-gry&cat_name=gry&cat_id=173&page=1 Proponują tam ciekawe zabawki i różne akcesoria dla mam. Kto wie?! Może skorzystam. 
« Last edit by teatrapriori on Thu Aug 27, 2015 12:04 pm. »

Post Reply

Page: 1