portalmaturzysty.pl

Witaj na naszym forum dyskusyjnym!

Nasze środowisko naturalne

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 13
Location: Płock
Hej! Chcę z Wami podyskutować o pewnej rzeczy, która dotyczy wszystkich. Otóż zauważyłam parę dni temu, że mój sąsiad wypala trawy. Z tego co mi wiadomo to jest zakazane i za robienie tego grozi grzywna. Mówiłam jemu, aby nie robił tego, ale on się w ogóle tym nie przejął. Zastanawiam się czy nie zgłosić tego. No nie wiem. Wczoraj usiadłam do laptopa i poprzeglądałam troszeczkę rzeczy na temat zanieczyszczenia środowiska. Mnóstwo interesujących wiadomości znalazłam na pewnej stronie online analizysrodowiska.pl/podstrona/operaty-wodnoprawne Ogólnie chciałam Was spytać czy uważacie, że środowisko jest zanieczyszczone? Co sądzicie o tym?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 11
Location: Kolonia
Środowisko jest zanieczyszczone. Wiem coś na ten temat. Ale to nie temat dla mnie, ponieważ u nas takie raporty środowiska były robione. Ktoś kilka dni temu polecał nam wygłoszenie referatu zatytułowanego: badania gleby. Czemu nie?! Może z czasem. Tak więc sorry, ale ja Wam nie mam zamiaru pomagać. Poradzicie sobie sami. Życzę powodzenia. Ciao!
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 8
Location: Radom
Nie jestem właścicielką zakładu, więc niewiele moje myśli zaprząta wpływ spółek na otoczenie ani jego skażenie. Mam ciekawsze zajęcia po powrocie z pracy do domu, niż dyskusje o tak specjalistycznych terminach jak badania gleby. Nawet się na nich nie znam. Sądziłam, że to forum ogólnotematyczne, a nie dla domorosłych ekologów. Nie widzę sensu trwania w tej dyskusji, idę gdzieś indziej. Żegnam!
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 71
Location: Łódź
Skażenie otoczenia to niestety poważny problem w naszych czasach. Co prawda dużo się o tym mówi i czyni, są przedsiębiorstwa, które oferują usługi takie jak raport o oddziaływaniu na środowisko, na zanieczyszczających otoczenie narzuca się grzywny. Ale co po tym, jeśli przeciętny człowiek nie chce posprzątać odchodów swojego psa czy wyrzucić papierka do pojemnika? Nie wymagajmy od firm dbania o środowisko, skoro na własną rękę nie chcemy tego robić ani reagować we właściwy sposób. Przykre, że pod względem dbałości o otoczenie bardzo wiele nam brakuje w porównaniu do innych krajów. A szkoda, bo należy do nas tak wiele pięknych obszarów, którymi moglibyśmy się poszczycić przed przyjezdnymi. Przykro by było, żeby to schowały się one pod tonami śmieci.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 16
Location: Warszawa
W ówczesnych czasach troska o nasze środowisko polepszyła się, bo dawno temu środowisko było bardzo mocno zanieczyszczone. Są grupy ekologiczne, które bardzo starają się, by każdy Polak myślał o drzewach, zwierzętach itp. Z tej przyczyny mnóstwo spółek tworzy też rozmaite udogodnienia. Należę do grupy ekologów, którzy co pół roku robią monitoring lasów w danym województwie. Przeliczamy wszystko dokładnie. Kilka tygodni temu poszukiwaliśmy firmy, która pomogłaby nam zrobić audyt. Na szczęście daliśmy radę odnaleźć, ponieważ mój znajomy znalazł stronę, analizysrodowiska.pl/podstrona/audyt-srodowiskowy na której polecająca audyt środowiska. Skorzystaliśmy i problem z głowy. Za kilka miesięcy znowu przeprowadzimy badania. Za pomocą tego widać, że ludzie obecnie bardziej dbają o środowisko.

Post Reply

Page: 1