portalmaturzysty.pl

Witaj na naszym forum dyskusyjnym!

Jakie rośliny miododajne warto kupić w sklepach z sadzonkami?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 71
Location: Trzebiatów
Dzień dobry. Ja i moja rodzina zdecydowaliśmy się zakupić ule oraz pszczoły i rozpocząć produkcje miodu. Chcielibyśmy zakupić również sadzonki róznych roślin miododajnych. Orientujecie się może, na jakie sadzonki tego typu roślin warto się zdecydować?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 82
Location: Płock
Według mnie najlepsze rośliny miododajne to intensywnie i charakterystycznie pachnące gatunki, takie jak: macierzanka piaskowa, róża pomarszczona jadalna, naparstnica purpurowa, rumian żółty oraz ruta zwyczajna. Sadzonki tych oraz innych roślin miododajnych są do kupienia w dobrym sklepie online z sadzonkami, który swoją ofertę odmian miododajnych prezentuje na stronie internetowej http://sklep.sadzonki-kubiak.pl/sklep/kategoria/rosliny-miododajne/. Znajdujące się w tej ofercie sadzonki są dobrej jakości, a ich ceny są bardzo korzystne.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 55
Ja także kupuję sadzonki roślin miododajnych w dobrych sklepach internetowych. W swoim ogrodzie mam kilka krzewów rózy jadalnej pomarszczonej oraz tawuły japońskiej. Kwiaty tych krzewów dostarczają pszczołom dużej ilości pyłku, czyli cennego surowca do produkcji miodu. Poza tym ze względu na swoje walory dekoracyjne rosliny te dobrze prezentują się w moim ogrodzie.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 82
Location: Łódź
Ja do sprawdzonych roslin miododajnych dodałbym jeszcze pięciornik krzewiasty, który jest niskim, gęstym, szeroko rozrastającym się krzewem o dużych, intensywnie żółtych i jaskrawych kwiatach. Krzew ten dobrze znosi cięcie i nadaje się na niskie żywopłoty.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 71
Location: Trzebiatów
Dziękuję za odpowiedzi. Wiem już gdzie najlepiej kupić sadzonki roślin miododajnych i na które gatunki najlepiej się zdecydować. Spośród polecanych przez Was gatunków roślin najbardziej odpowiadają mi: macierzanka piaskowa, róża pomarszczona jadalna oraz pięciornik krzewiasty. Sądze, że kwiaty tych roślin sprawią, że w moim ogrodzie będzie bardzo kolorowo i pachnąco, a pszczoły będą chętnie do nich przylatywały. Mam też nadzieję, że efektem ich i naszej pracy będzie smaczny miód wielokwiatowy :)

Post Reply

Page: 1