portalmaturzysty.pl

Witaj na naszym forum dyskusyjnym!

Wynajętym samochodem za granicę

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 29
Planujemy wycieczkę po Krakowie razem z rodziną. Jedziemy pociągiem, chociaż mamy z mężem prawa jazdy, jednak chcemy na miejscu coś wynająć. Zastanawialiśmy się nad wypadem do Czech. Czy wypożyczalnie samochodów robią tutaj jakieś problemy? Czy w ogóle można wyjeżdżać za granicę wynajętym autem?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 45
Location: Fromborg
Witaj, ja wynajmowałam tu master4car.pl/ i jak najbardziej była możliwość pojechania również zagranicę, tylkoo trzeba to było zgłosić wcześniej. Opłata wynosiła jakieś kilkadziesiąt złoty, nie pamiętam dokładnie, w każdym bądź razie była to nieduża kwota. Do tego dochodziło ubezpieczenie na okoliczność wypadku. Polecam takie wykupić, żeby nie musieć się martwi, bo wtedy w razie gdyby była jakaś stłuczka tp. to nie musicie nic w ogóle płacić, wszystko idzie z ubezpieczenia. To też nie był wielki koszt. Z tego co pamiętam łącznie za dobę kwota nie przekroczyła stu złotych, a samochód był naprawdę porządny, nie jakiś stary gruchot kilkunastoletni, tylko nowy model, bodajże skody.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 77
Location: Płock
Tak, można jeździć również za granicę. Polecam wybranie wypożyczalni samochodów bez kaucji w Krakowie. Są takie wypożyczalnie które w ogóle nie biorą kaucji tylko samo ubezpieczenie jest potrzbne.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 39
Location: Wrocław
Zgadza się, w tej, w której brałam właśnie nie było w ogóle żadnej kaucji, a są wiem też takie, które biorą nawet koło tysiąca czy więcej. Jakby ktoś miał do wyłożenia taką kwotę toby nie musiał zapewne wypożyczać samochodu tylko jeździł taksówkami. Śmieszne. Dlatego polecam również wypożyczalnię bez kaucji, na pewno spokojnie taką znajdziesz. Warto już wcześniej zarezerwować termin i konkretne auto, wtedy ci je podstawią we wskazane miejsce w wyznaczonym dniu.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 60
Location: Rybnik
Wiem, że wypożyczalnie często umawiają sie z klientami na lotnisku Balice, ale wydaje mi się, że mogą również podstawić samochód w inne miejsce.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Ja wynajmowałem samochód i jechaliśmy nim ze znajomymi na Słowację na pare dni. Samo wynajęcie, to znaczy umowa itd. trwało pare minut, nie było żadnego problemu z wyjazdem zagranicznym.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 62
Location: Trzebiatów
Super, sprawdzimy tą wypożyczalnię bez kaucji.

Post Reply

Page: 1