portalmaturzysty.pl

Witaj na naszym forum dyskusyjnym!

Do czego wykorzystuje się deski bukowe?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 83
Location: Łódź
Taka wolna myśl mnie ostatnio dopadła. Bo niby wszyscy wiemy, że drewno jest szeroko wykorzystywane w stolarce, bo to i podłogi i meble i okna i tak można wymieniać dalej. I na przykład ja wiem, że deski dębowe się wykorzystuje w budownictwie, a jak to jest z bukiem? Czy tylko meble?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 15
Location: Warszawa
Nie masz o czym myśleć? :P Ale nie, nie tylko meble. Generalnie buk ma mnóstwo zastosowań. Oprócz mebli wykorzystuje się go na podłogi (o czym więcej możesz poczytać na http://www.tartakrybojady.pl/oferta/podlogi/), ale też i na schody i poręcze. Generalnie deski bukowe są teraz modne dzięki właśnie swojej uniwersalności.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 83
Location: Łódź
Właśnie, a jak to jest z konstrukcjami? Bo wiadomo, dąb jest mocnym drewnem i to norma, że się go wykorzystuje w budownictwie, a jak to jest z bukiem?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 46
Location: Jędrzejów
Refleksja na dziś normanie :D
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 20
Location: Sanok
Ano kolega ma widać ciekawe rozkminy :) Wejdź sobie jeszcze raz na stronę tego tartaku, najlepiej od razu tu: http://www.tartakrybojady.pl/oferta/tarcica-stelazowa/, tam masz więcej na ten temat napisane. Generalnie buczyna jest też twardym drewnem, które wytrzymuje spore obciążenia.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 83
Location: Łódź
A bo widzicie… też tak dopytuję, bo kolega buduje dom… stąd mi się to wzięło. Może i jemu podrzuce kontakt do tego tartaku. Tak czy inaczej dzięki za cierpliwość :D Pozdrawiam serdecznie i myślę, że temat można już zamknać ;)

Post Reply

Page: 1